פרסום בפייסבוק – הקמת דף אוהדים בפייסבוק

פרסום בפייסבוק – הקמת דף אוהדים בפייסבוק

להקמת דף אוהדים בפייסבוק יש יתרונות רבים: העמוד הוא כרטיס הביקור הפורמאלי של החברה או של המותג.
איך פותחים דף אוהדים בפייסבוק ?
דף אוהדים בפייסבוק הפך ללהיט החדש ולערוץ פרסום מרכזי ואטרקטיבי עבור חברות, מותגים ומומחים רבים.
דף אוהדים – מהם היתרונות הבולטים ?

להקמת דף אוהדים בפייסבוק יש יתרונות רבים: העמוד הוא כרטיס הביקור הפורמאלי של החברה או של המותג, הדף מזוהה על ידי גוגל ומסייע לקידום בגוגל הן על ידי שיבוץ של מילות מפתח ולינקים בעמוד, מספר האוהדים שיכולים להצטרף ולאהוב את העמוד הוא בלתי מוגבל, הדף מקושר אומנם לחשבון פרטי אך בעלי החשבון אינם ניתנים לזיהוי, שכן הדף עומד בפני עצמו הן במנוע החיפוש של גוגל והן במנוע החיפוש של פייסבוק.

בנוסף, את דף האוהדים בפייסבוק אפשר לקדם גם דרך קמפיין בפרסום ממומן במודעות של פייסבוק והיתרון הבולט ביותר עבור חברות מסחריות – התקשורת עם האוהדים דרך הדף היא פשוטה ומיידית: כל פוסט שתעלו על הדף יתעדכן אוטומאטית על ה"קיר" של האוהדים שלכם. מדובר בתקשורת אפקטיבית בלתי מתווכת וללא תשלום עם לקוחות פוטנציאליים.

צעדים ראשונים בהקמת דף אוהדים בפייסבוק

אחרי שהבנו את היתרונות של הקמת דף אוהדים בפייסבוק, בואו ניגש לעבודה ולפתיחת הדף. הנה מספר צעדים בדרך להקמת דף אוהדים אפקטיבי בפייסבוק :

1. ראשית, עליכם לשקול האם תרצו לפתוח דף אוהדים בפייסבוק תחת החשבון הפרטי שלכם או לפתוח דף אוהדים תחת חשבון אחר.
היות והדף לא מזוהה עם החשבון שלכם אין כאן הפרת פרטיות, אבל פייסבוק שומרים לעצמם את הזכות לבטל כל דף אוהדים שנפתח במידה ומי שאחראי לפתיחת הדף אינו בעל הזכויות על המותג או החברה שאת שמם נושא הדף.

בנוסף, אם אתם פותחים דף אוהדים למישהו אחר ובהמשך תרצו להפסיק לתפעל ולנהל את הדף מומלץ לכם לשקול לפתוח דף אוהדים תחת חשבון פייסבוק אחר וכך בהמשך יהיה לכם קל יותר, במידה והפסקתם את הפעילות, להעביר הלאה את היוזר והססמא של לניהול הדף מבלי לחשוף כניסה לחשבון הפרטי שלכם.

החלטתם לפתוח דף אוהדים בפייסבוק תחת חשבון אחר? כל מה שעליכם לעשות זה לפתוח חשבון GMAIL על שם אחר, לפתוח חשבון פייסבוק חדש על סמך הנתונים החדשים (שם, תאריך לידה וחשבון מייל) ודרכו לפתוח דף אוהדים.
2. לאחר שיצרתם חשבון פייסבוק או אתם מחוברים לחשבון במסגרתו תרצו להשיק דף אוהדים בפייסבוק, כתבו למעלה ב-URL www.facebook.com/pages ולחצו אנטר. כעת יופיע לכם עמוד פייסבוק עם פיצ'ר בשם "צור דף" – לחצו עליו ויפתח לכם דף בו תצטרכו לבחור קטגוריה ושם לדף.
3. בחרו קטגוריה לפי תחום העיסוק והמיקוד של הדף – למשל, מותג, עסק מקומי, תיירות וכדומה – המיקוד בקטגוריה הנכונה יאפשר למחפשים להגיע אליכם דרך חיפוש בקטגוריות ולא רק על סמך הקלקת שם המותג או שם הדף.

4. שם הדף הוא נושא שנוי במחלוקת ונתון לבחירה אישית, שכן ניתן לקרוא לעמוד על שם החברה או המותג או בשם שמקדם את החברה או המותג דרך קטגוריה פופולארית. למשל, אם החברה שלכם מוכרת מוצרי תינוקות אך היא לא מותג מוכר שהגולשים יכירו, כדאי לקרוא לעמוד מוצרי תינוקות ואם ביטוי זה תפוס אז ביטוי דומה מאותו תחום. במידה ואתם מותג ידוע שחלק מכירים הן בגרסא האנגלית והן בגרסא העברית – קראו לדף בשם אנגלי ובשם עברי ביחד.
5. לאחר שבחרתם שיוך ושם לדף יפתח לכם דף אוהדים שבחזותו נראה כמו הפרופיל האישי שלכם למעט הבדלים קלים אך משמעותיים: כפתור LIKE שמאפשר לכל גולש לשייך את עצמו כאוהד לדף, כפתור הצע לחברים שמאפשר לכל אוהד ולמנהלי הדף להזמין את חבריו להפוך לאוהדים של הדף. חשוב שתעבדו היטב על חזות הדף טרם הזמנתם אוהדים פוטנציאליים: העלו תמונת פרופיל (לוגו או תמונת אווירה), עדכנו את המידע על החברה ופוסטים מעניינים הכוללים מידע עדכני או מבצעים והטבות לאוהדים, כך שאוהדים פוטנציאליים שיגיעו לדף ירצו להשתייך אליו ולהמליץ עליו לאחרים.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *